top of page

Portfolio

Marka

Spor ürünleri satan Avrupa'nın en büyük markalarından bir tanesi.

Tarih

Mart 28, 2022

Özet:

Daha fazla satış için yeni bir reklam modeli.

 

Marka, Avrupa'nın en büyük spor kulüplerinin giysi ve türev ürünlerinin Fransa genelinde ve Avrupa topraklarının bir kısmında dağıtımını yapıyor. Marka, aylık satışlarını artırmak ve bu yönde bir hizmet sağlayıcı aracılığıyla gitmek istedi. Marka bu nedenle Pirahas'ın hizmetlerini talep etti!

Biz ne yaptık?

Ürün kataloğunu analiz ettikten sonra, markanın hedeflerini karşılayan bir sponsorlu reklam stratejisi belirledik. Zorluk: sponsorlu reklamları kullanarak satışları teşvik etmek ve reklam harcamalarını kontrol ederken tüm kataloğun görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak.

Ürün sayfalarını optimize ederek başladık. Bu ilk optimizasyondan sonra, verileri analiz etmek ve ürünlerini hangi anahtar kelimelere yerleştirmenin en kârlı olduğunu belirlemek için kendi kendini hedefleyen Sponsorlu Ürünler kampanyaları başlattık. Son adım, bu kampanyaların daha yüksek açık artırmalarda manuel olarak denenmesi ve daha fazla yatırım getirisi elde edilmesiydi.

 

Sonuç:

Sponsored Produts kampanyaları markanın görünürlük satış hedeflerine ulaşmasını sağladı. Kampanyalara ayrılan bütçe, anahtar kelimeler belirlendikten ve kampanyalar manuel olarak kontrol edildikten sonra kontrol edildi ve daha sonra düşürüldü. Nihayetinde marka aylık satışlarını 3'e katlamış olacak.

Temel KPI'lar:

 

 • Satışlar 3 ile çarpıldı

 • 12 milyon gösterim

 • 100 ürün +25 kampanya ile öne çıkarıldı

 • 400 ROAS

Marka

Lisanslı ürünler satan global bir firma.

Tarih:

Şubat 12, 2022

Özet:

Markamız, Harry Potter ürünlerinin resmi markasıdır. Büyücü elbiselerinden eşarplara kadar binlerce ürün arasında, şüphesiz ürünlerinin yolunu çoktan kesişmişsinizdir! Pirahas'tan önce Amazon'daki imajları olumsuzdu: idari nedenlerden dolayı İngiliz ve İtalyan hesapları her iki Pazaryerinden de engellenmişti.
Bu nedenle, ürünlerini bu iki yüksek potansiyel lisans pazarında pazarlamaları imkansızdı.

Pirahas' kullanarak, tüm pan-Avrupa Pazarlarında satışlarını artırmayı, İngiliz ve İtalyan pazarlarına yeniden erişim sağlamayı ve hesaplarının günlük yönetimini devretmeyi amaçladı: tamamlandı!


 

Ne yaptık?

İlk olarak içerik optimizasyonunu test eden Bizon, şimdi Amazon'da günlük CineReplicas satışlarını yönetiyor. Biz kurduk :

Yeni ürünlerin entegrasyonu

Pan-Avrupa pazarlarında içerik optimizasyonu

Ücretli görünürlük kampanyaları

Keşif gezilerinde destek

Aylık raporların oluşturulması (satış seviyeleri / tavsiyeler)

Sonuç:

Marka ürünleri 5 Pazaryerinde mevcuttur ve 4 dile çevrildi. Toplamda, her biri için 65'ten fazla ürün sayfası optimize edildi. Pirahas'ın kampanyaları, markanın ürünleri için 3 milyondan fazla gösterim ve binlerce sipariş oluşturdu.

 

 • 4 dilde 65 optimize edilmiş ürün sayfası

 • 40 AMS kampanyası

 • 5 Pazaryeri

 • Kampanyalar sayesinde 3000 bin gösterim

Marka

Türkiye'nin meşhur bir ev dekorasyon firması.

Tarih

Ağustos 5, 2021

Özet:

Ev dekorasyonu sektöründe Türkiye'nin önce firmalarından bir tanesi, daha yüksek gelir yaratmak, ürün görünürlüğünü arttırmak, organik satışları arttırmak, için bize başvurdu.

Yanlış arama sonucu konumları, kötü En Çok Satanlar Sıralaması (BSR) ve müşteri yorumlarının kaybedilmesi nedeniyle müşteriler tarafından tanınmıyordu.

Biz ne yaptık?

Pirahas, müşteriyle birlikte hedefleri belirledikten sonra kapsamlı bir portföy analizi gerçekleştirdi. Müşteri tabanını ölçmek için Ürün detay sayfası optimizasyonuna ve net bir Sponsorlu Reklam stratejisine güçlü bir ihtiyaç var.

Yani...
Amazon'da özel etiket oluşturmanın zorluklarını herkes bilir. Bizim popülerliğimiz bilinen markaların satışlarını artırmamızdan değil, bilinmeyen markaların satışlarını artırmamızdan geliyor. Bu tür çalışmalarla anılmaktan mutluluk duyuyoruz.
 

Sonuç:

Tanımlanan tüm hedeflere ulaşmayı başardık. Gelir, başlangıç noktası olan 3.150 $'dan (Nisan 2020) aylık ortalama 51.640 $'a (Nisan-Ekim 2020) yükseldi - %1700'lük bir artış. Ürün detay sayfaları öncekine kıyasla sekiz kat daha fazla ziyaret edilirken dönüşüm oranı %1,8'den %8,7'ye yükseldi.

Tüketiciler portföydeki ürünleri analiz etmeye başladı ve böylece daha fazla güven oluşturdu. Ürünler daha sık satıldıkça, BSR artarak ürünleri kullanıcılar için daha görünür hale getirdi ve sağlıklı bir organik satış büyümesi sağladı. Ölçülen dönemde müşteri organik satışlarda %1200'lük bir artış elde etti.

Mart ayına kıyasla % cinsinden ortalama aylık satış artışı (Prime Day nedeniyle Kasım ayı sapması)
 

Marka

Kozmetik sektöründe global bir firma.

Tarih

Nisan 16, 2022

Biz ne yaptık? 

Fiziksel dağıtım kanallarında iyi bir konuma sahip olan markamız, Amazon'da Vendor olarak yer alıyordu: Amazon onların tek muhatabıydı.

 

Marka, belirli referanslar için Vendor, diğerleri için Seller olarak hibrit bir çalışma moduna açılmak istedi. Pirahas'ı Satıcı'da olabildiğince karlı olmaya ve iki modelin avantajlarından yararlanmak için çağırdı

Ne yaptık?

İlk olarak birkaç ürün referansı üzerinde test edilen Pirahas, Marka'nın Seller kataloğunun tamamını yönetmeye başladı.
 

 • Ürün referanslarının entegrasyonu.

 • Ürün sayfalarının yeniden tasarlanması ve optimizasyonu.

 • Amazon'da markalaşma tavsiyesi.

 • AMS: ücretli görünürlük kampanyaları oluşturma.

 • Hesapların günlük yönetimi (stoklar, sevkiyatlar, tahminler).

 • Raporların ve tavsiyelerin oluşturulması (kataloglar, dosyalar, içerik, promosyonlar)

Sonuç:

20 referans ajans tarafından entegre ve optimize edildi. Bu referanslar, marka ürünlerine yüz binlerce gösterim ve trafik sağlayan 3 görünürlük kampanyasına sahne oldu.

ACOS, Amazon Sponsorlu Ürünler Reklamları/kampanyaları için bir performans göstergesidir. "İyi" ACOS diye bir şey yoktur, her şey markanın hedeflerine bağlıdır: buradaki değeri, Marka'nın ürünlerinin karlılığını artırırken aynı zamanda görünürlüklerini de artırmasına olanak tanıyacak şekildedir.
 

 • Gerçekleştirilen 3 AMS kampanyası

 • 500K + gösterim elde edildi

 • 1,3 bin + tıklama üretildi

 • 25 ACOS

bottom of page