top of page

Portfolio

Marka

Spor ürünleri satan Avrupa'nın en büyük markalarından bir tanesi.

Tarih

Mart 28, 2022

Özet:

Daha fazla satış için yeni bir reklam modeli.

 

Marka, Avrupa'nın en büyük spor kulüplerinin giysi ve türev ürünlerinin Fransa genelinde ve Avrupa topraklarının bir kısmında dağıtımını yapıyor. Marka, aylık satışlarını artırmak ve bu yönde bir hizmet sağlayıcı aracılığıyla gitmek istedi. Marka bu nedenle Pirahas'ın hizmetlerini talep etti!

Biz ne yaptık?

Ürün kataloğunu analiz ettikten sonra, markanın hedeflerini karşılayan bir sponsorlu reklam stratejisi belirledik. Zorluk: sponsorlu reklamları kullanarak satışları teşvik etmek ve reklam harcamalarını kontrol ederken tüm kataloğun görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak.

Ürün sayfalarını optimize ederek başladık. Bu ilk optimizasyondan sonra, verileri analiz etmek ve ürünlerini hangi anahtar kelimelere yerleştirmenin en kârlı olduğunu belirlemek için kendi kendini hedefleyen Sponsorlu Ürünler kampanyaları başlattık. Son adım, bu kampanyaların daha yüksek açık artırmalarda manuel olarak denenmesi ve daha fazla yatırım getirisi elde edilmesiydi.

 

Sonuç:

Sponsored Produts kampanyaları markanın görünürlük satış hedeflerine ulaşmasını sağladı. Kampanyalara ayrılan bütçe, anahtar kelimeler belirlendikten ve kampanyalar manuel olarak kontrol edildikten sonra kontrol edildi ve daha sonra düşürüldü. Nihayetinde marka aylık satışlarını 3'e katlamış olacak.

Temel KPI'lar:

 

  • Satışlar 3 ile çarpıldı

  • 12 milyon gösterim

  • 100 ürün +25 kampanya ile öne çıkarıldı

  • 400 ROAS

Marka

Lisanslı ürünler satan global bir firma.

Tarih:

Şubat 12, 2022

Özet:

Markamız, Harry Potter ürünlerinin resmi markasıdır. Büyücü elbiselerinden eşarplara kadar binlerce ürün arasında, şüphesiz ürünlerinin yolunu çoktan kesişmişsinizdir! Pirahas'tan önce Amazon'daki imajları olumsuzdu: idari nedenlerden dolayı İngiliz ve İtalyan hesapları her iki Pazaryerinden de engellenmişti.
Bu nedenle, ürünlerini bu iki yüksek potansiyel lisans pazarında pazarlamaları imkansızdı.

Pirahas' kullanarak, tüm pan-Avrupa Pazarlarında satışlarını artırmayı, İngiliz ve İtalyan pazarlarına yeniden erişim sağlamayı ve hesaplarının günlük yönetimini devretmeyi amaçladı: tamamlandı!


 

Ne yaptık?

İlk olarak içerik optimizasyonunu test eden Bizon, şimdi Amazon'da günlük CineReplicas satışlarını yönetiyor. Biz kurduk :

Yeni ürünlerin entegrasyonu

Pan-Avrupa pazarlarında içerik optimizasyonu

Ücretli görünürlük kampanyaları

Keşif gezilerinde destek

Aylık raporların oluşturulması (satış seviyeleri / tavsiyeler)

Sonuç:

Marka ürünleri 5 Pazaryerinde mevcuttur ve 4 dile çevrildi. Toplamda, her biri için 65'ten fazla ürün sayfası optimize edildi. Pirahas'ın kampanyaları, markanın ürünleri için 3 milyondan fazla gösterim ve binlerce sipariş oluşturdu.

 

  • 4 dilde 65 optimize edilmiş ürün sayfası

  • 40 AMS kampanyası

  • 5 Pazaryeri

  • Kampanyalar sayesinde 3000 bin gösterim